I Powiatowy Konkurs Ortograficzny
2014-05-28 16:32:02

23.05.2014 roku o godz.10.00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem Mistrz Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu pińczowskiego.


Honorowy patronat nad konkursem zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Pińczowie i PSCK objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Celem dyktanda było m.in. kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji. Sprawdzenie oraz doskonalenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Tekst dyktanda pisało dwanaście osób. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością i wiedzą dotyczącą zasad pisowni języka polskiego.

konkurs_ort.jpg

konkurs_ort1.jpg

konkurs_ort2.jpg

Prace sprawdzała komisja w składzie: Katarzyna Basąg, Janina Panek, Halina Wojciechowska, Rafał Mazurek.
Jury wyłoniło zwycięzców.
I miejsce - Wiktoria Salamon z Gimnazjum nr 1 w Pińczowie.
II miejsce – Alicja Kasprzyk z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie
III miejsce – Weronika Skwark z Gimnazjum w Działoszycach i Anna Puchała z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.

Laureatki i uczestnicy I Powiatowego Konkursu Ortograficznego otrzymali dyplomy i upominki.

/PSCK/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16840