I Powiatowy Konkurs Ortograficzny 2014-05-28 16:32:02
23.05.2014 roku o godz.10.00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem Mistrz Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu pińczowskiego.
Honorowy patronat nad konkursem zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Pińczowie i PSCK objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
Celem dyktanda było m.in. kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji. Sprawdzenie oraz doskonalenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Tekst dyktanda pisało dwanaście osób. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością i wiedzą dotyczącą zasad pisowni języka polskiego.
Prace sprawdzała komisja w składzie: Katarzyna Basąg, Janina Panek, Halina Wojciechowska, Rafał Mazurek. Jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce - Wiktoria Salamon z Gimnazjum nr 1 w Pińczowie. II miejsce – Alicja Kasprzyk z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie III miejsce – Weronika Skwark z Gimnazjum w Działoszycach i Anna Puchała z Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.
Laureatki i uczestnicy I Powiatowego Konkursu Ortograficznego otrzymali dyplomy i upominki.
/PSCK/
|
|
|