Szkolenie antyterrorystyczne w SG Nr 1 w Busku-Zdroju 2014-05-28 11:15:36
Uczniowie Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju w dniu 17.05.2014r., jako pierwsi gimnazjaliści w Polsce zostali zaproszeni do udziału w szkoleniu antyterrorystycznym w ramach projektu "Bezpieczna Szkoła" organizowanego przez Niepubliczne Technikum Zawodowe ZDZ w Busku-Zdroju.
Szkolenie to przeprowadził krajowy szef instruktorów Krav Maga w Polsce pan Tomasz Adamczyk przy współudziale pana Andrzeja Marczaka, szefa kieleckiego oddziału szkolenia Krav Maga z międzynarodową grupą szkolących się antyterrorystów z Hiszpanii, Anglii, Norwegii, Czech i Polski.
Uczniowie nasi z ogromnym zaangażowaniem
brali udział w teoretycznych i praktycznych zajęciach, podczas których
ćwiczyli różne warianty minimalizujące zagrożenie i ratujące życie
podczas ataku terrorystycznego.
Dzięki fachowym i ciekawym zajęciom z
dużą liczbą pomocy militarnych pan Tomasz Adamczyk zachęcił naszych
uczniów do dalszej edukacji w tym kierunków oraz uświadomił wagę tego
rzadkiego zawodu.
Dziękujemy panu dyrektorowi mgr Andrzejowi Skuberze za umożliwienie
udziału młodzieży w tego typu zajęciach oraz pani Monice Bróg i panu
Jackowi Gutowskiemu za opiekę podczas zajęć.
/SG Nr 1 w Busku-Zdroju/
|
|
|