Buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach zaprasza na prelekcje, które odbędą się 2 czerwca w ramach VI Buskich Spotkań z Filozofią. Wszystkie spotkania będą miały miejsce w siedzibie biblioteki, przy ul. Armii Krajowej 19 w Busku-Zdroju.
Tematem przewodnim tegorocznych spotkań jest hasło: „Filozofia – produkt genialnych idiotów, czy źródło głębokiej prawdy o rzeczywistości, a może nawet mądrości?”
Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00.
Kolejność wystąpień, nazwisko prelegenta i temat prelekcji:
dr Piotr Iwański – Co z tą filozofią? Zwalczać ją? Ignorować? Czy może hołubić?
dr hab. Brygida Kuźniak – Monizm i dualizm. Współczesne prawo międzynarodowe publiczne. Rozważania filozoficzno-prawne.
mgr Piotr Obacz – „Filozofia życia” na przykładzie badań Ronalda Davida Lainga.
mgr Artur Osiński – Józef Szwejk i Ota Pavel – czyli o czeskiej filozofii "konserwowej".
mgr Bogumił Wtorkiewicz – Polska 2014 – Utopia społecznej kultury.
mgr Jolanta Sadkowska – Raymond Aron – filozof na uboczu.
mgr Lidia Świeboda-Toborek – Jak myśl filozoficzna kształtuje naszą tożsamość/osobowość – garść uwag psychologa.
mgr Teresa Romańska-Faściszewska - Czy filozoficzna kształtuje naszą tożsamość/osobowość - garść uwag psychologa.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
W imieniu organizatorów:
Klubu Chrześcijańsko - Demokratycznego w Busku i Biblioteki Pedagogicznej
Piotr Iwański