Rajd muzyczny 'Ścieżkami Belona' 2014-05-26 10:03:12
Drugi dzień VII Ogólnopolskiego Festiwalu im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina" - Ścieżkami Belona Drugiego dnia Festiwalu wydarzeniom kulturalnym towarzyszył pierwszy Rajd Muzyczny. W towarzystwie śpiewu, uczestnicy rajdu powędrowali Ścieżkami Belona.
Trasa poprowadzona została 27 km odcinkiem czerwonego szlaku,
łączącego Busko i Solec. Przewodnik opisywał podczas wędrówki, piękno
ponidziańskiej przyrody, tak drogiej sercu piewcy Ponidzia. Marsz
zakończył się poczęstunkiem i ogniskiem nad zalewem w Solcu – Zdroju,
gdzie wieczorem odbył się koncert plenerowy wieńczący drugi dzień
festiwalu.
Rajd Muzyczny jest nowym pomysłem organizatorów na
uczczenie twórczości Wojtka Belona, który już jako licealista dał się
poznać jako zapalony turysta. Podczas biwaków i przy ogniskach zawsze
miał ze sobą gitarę. Kochał przyrodę Ponidzia, a ta miłość przetrwała w
jego twórczości.
Źródło: BSCK
|
|
|