Rajd muzyczny 'Ścieżkami Belona'
2014-05-26 10:03:12

Drugi dzień VII Ogólnopolskiego Festiwalu im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina" - Ścieżkami Belona Drugiego dnia Festiwalu wydarzeniom kulturalnym towarzyszył pierwszy Rajd Muzyczny. W towarzystwie śpiewu, uczestnicy rajdu powędrowali Ścieżkami Belona.


Trasa poprowadzona została 27 km odcinkiem czerwonego szlaku,
łączącego Busko i Solec. Przewodnik opisywał podczas wędrówki, piękno
ponidziańskiej przyrody, tak drogiej sercu piewcy Ponidzia. Marsz
zakończył się poczęstunkiem i ogniskiem nad zalewem w Solcu – Zdroju,
gdzie wieczorem odbył się koncert plenerowy wieńczący drugi dzień
festiwalu. 

rajd_1.jpg

rajd2.jpg

rajd1.jpg

Rajd Muzyczny jest nowym pomysłem organizatorów na
uczczenie twórczości Wojtka Belona, który już jako licealista dał się
poznać jako zapalony turysta. Podczas biwaków i przy ogniskach zawsze
miał ze sobą gitarę. Kochał przyrodę Ponidzia, a ta miłość przetrwała w
jego twórczości.

Źródło: BSCK







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16817