28 maja 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyło się spotkanie informacyjne na temat "Możliwości realizacji inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowania funduszy europejskich na lata 2014-2020".
Podczas spotkania zorganizowano warsztaty przedstawiające
możliwości łączenia mechanizmów w formule partnerstwa
publiczno-prywatnego, ze środkami unijnymi.
Spotkanie rozpoczął Łukasz Syska - Dyrektor ds. projektów krajowych ŚCITT. Wojciech Lipka - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprezentował przyszłe kierunki i obszary finansowania inwestycji z udziałem środków UE w nowej perspektywie finansowej oraz założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Warsztaty poprowadzili
eksperci zajmujący się na co dzień doradztwem w zakresie inwestycji typu
partnerstwa publiczno-prywatnego, którzy odnieśli się do praktycznych
aspektów realizacji tego typu przedsięwzięć. Warsztaty były doskonałą
okazją do poznania i analizy inwestycji w formule partnerstwa
publiczno-prywatnego, możliwych do zrealizowania na terenie Powiatu
Buskiego.