Zaczęło się! Znów zabrzmiała Bukowina! Wczoraj rozpoczął się 7 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". Zapraszamy do oglądania retransmisji z Konkursowego Koncertu Finałowego.
Wystąpiły zespoły oraz soliści zakwalifikowani do Koncertu Finałowego. Gwiazdą wieczoru była założona, przez patrona imprezy "Wolna Grupa Bukowina".
Festiwal rozpoczął Koncert Finałowy podczas którego artyści z całej Polski zaprezentowali się w charakterystycznej dla Wojtka Belona piosence poetyckiej i turystycznej. W rolę konferansjera wcielił się znany dziennikarz radiowy Leszek Ślusarski.

/fot. www.tmb.busko.pl/
Artystyczne wrażenia dopełnił wernisaż niezwykłej wystawy „Busko nostalgicznie” autorstwa Piotra Kalety i Woytka Kowalczyka. Pierwszy dzień Festiwalu zwieńczył występ legendarnej „Wolnej Grupy Bukowina”, zespołu, którego założycielem i liderem był Wojtek Belon.
Podczas tegorocznego Festiwalu po raz pierwszy organizowany jest Rajd Muzyczny „Ścieżkami Belona”. Ze śpiewem i muzyką uczestnicy rajdu przejdą 27 km odcinek czerwonego szlaku łączącego Busko i Solec. Festiwal potrwa do niedzieli. Wystąpią wówczas laureaci Koncertu Finałowego oraz gwiazda wieczoru „Czesław Śpiewa”. - zobacz więcej
Źródło: BSCK
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju:
fotoreportaż 
7 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona retransmitowany będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny retransmisji:
24 maja: godz. 10.30, 12.30, 14.30
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl