VII Ogólnopolski Festiwal im. Wojtka Belona (foto) - retransmisja w Ponidzie.TV
2014-05-24 09:52:07

Zaczęło się! Znów zabrzmiała Bukowina! Wczoraj rozpoczął się 7 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". Zapraszamy do oglądania retransmisji z Konkursowego Koncertu Finałowego.


Wystąpiły zespoły oraz soliści zakwalifikowani do Koncertu Finałowego. Gwiaz­dą wieczoru była za­ło­żo­na, przez pa­tro­na im­pre­zy "Wolna Grupa Bu­kowi­na".



Festiwal rozpoczął Koncert Finałowy podczas którego artyści z całej Polski zaprezentowali się w charakterystycznej dla Wojtka Belona piosence poetyckiej i turystycznej. W rolę konferansjera wcielił się znany dziennikarz radiowy Leszek Ślusarski.



wolna_grupa_bukowina.jpg

wolna_grupa_bukowina1.jpg
/fot. www.tmb.busko.pl/

 

wystawa_buskonostalgicznie1002.jpg

wystawa_buskonostalgicznie1001.jpg

wystawa_buskonostalgicznie1003.jpg


Artystyczne wrażenia dopełnił wer­ni­saż niezwykłej wy­sta­wy „Busko nostalgicznie” autorstwa Pio­tra Ka­le­ty i Woyt­ka Ko­wal­czy­ka. Pierwszy dzień Festiwalu zwieńczył występ legendarnej „Wolnej Grupy Bukowina”, zespołu, którego założycielem i liderem był Wojtek Belon.


Podczas tegorocznego Festiwalu po raz pierwszy organizowany jest Rajd Muzyczny „Ścieżkami Belona”. Ze śpiewem i muzyką uczestnicy rajdu przejdą 27 km odcinek czerwonego szlaku łączącego Busko i Solec. Festiwal po­trwa do nie­dzieli. Wystąpią wówczas lau­re­aci Koncertu Finałowego oraz gwiazda wieczoru „Czesław Śpiewa”. - zobacz więcej


Źródło: BSCK


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju:

fotoreportaż


7 Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona retransmitowany będzie w naszej Telewizji Internetowej:
 

Godziny retransmisji:

24 maja: godz. 10.30, 12.30, 14.30


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16814