Stop wypadkom drogowym!
2014-05-23 16:18:30

Wciąż prowadzone działania profilaktyczne są bardzo ważne, jednak one same nie pomogą. Istotne jest, aby kierowcy pojazdów i użytkownicy dróg kierowali się na drodze wyobraźnią, rozsądkiem, a przede wszystkim dbałością o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także innych osób.

Pamiętajmy, że drogi publiczne to nie tory wyścigowe i jesteśmy na nich tylko jednym z wielu uczestników ruchu.  

Na drogach naszego województwa w okresie od stycznia do kwietnia bieżącego roku odnotowano 350 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 37 osób. Wypadki te w szczególności spowodowane były:

-nadmierną prędkością,
-nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu,
-niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami,
-nieprawidłowym zmienianiem pasa ruchu,
-nietrzeźwością kierujących.

Włącz wyobraźnię, dojedź bezpiecznie do celu i pozwól też na to innym!

Źródło: KWP w Kielcach






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16812