Jędrzejowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież listew samochodowych. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę nawet do lat 5 pozbawienia wolności.
W niedzielną noc nieznani wówczas sprawcy ukradli z trzech pojazdów osobowych zaparkowanych m. in. na terenie miasta oraz pobliskiej miejscowości listwy samochodowe.
Straty spowodowane działalnością złodziei zostały wycenione na blisko 2 tysiące złotych. Dzięki drobiazgowej pracy jędrzejowskich kryminalnych sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Jędrzejów w wieku 21 i 23 lata.
Na terenie posesji starszego z nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie. Złodzieje trafili do policyjnej celi. Dziś będą składać wyjaśnienia. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Jędrzejowie