W środę, 4 czerwca br., na terenach zielonych przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju, odbył się "Dzień Dziecka z Porozumieniem Samorządowym Busko-Zdrój".
Teren przy BSCK został podzielony na dwie części tematyczne: gry i zabawy na scenie oraz wesołe miasteczko, motocorneri grill bar z boku sceny.
Głównym punktem imprezy był konkurs plastyczny pt: ”Moje miasto-Busko-Zdrój - oczami dziecka” w którym wzięły udział dzieci z gminy Busko-Zdrój. Ponadto organizatorzy zapewnili atrakcje w postaci: zabaw integracyjnych oraz konkursów zręcznościowych z nagrodami.
Zarówno najmłodszym, jak i trochę starszym ogromną radość sprawił pokaz motocykli z możliwością przejażdżki, który przygotowany został przez klub motocyklowy.
Na dzieci czekało "morze" słodkiej waty cukrowej oraz strzelający popcorn. Prócz tego pociechy mogły pobawić się w dmuchanych zamkach, zjeżdżalni i trampolinie.
W zabawach uczestniczyły bajkowe postaci, które dodatkowo uatrakcyjniły zabawę najmłodszych mieszkańców miasta i gminy.
Impreza została sfinansowana ze środków własnych Porozumienia Samorządowego, a technicznego wsparcia i zaplecza udzieliło Buskie Samorządowe Centrum Kultury.
Zobacz video "Dzień Dziecka z Porozumieniem Samorządowym Busko-Zdrój"
/red/