XXXVIII Buskie Spotkania z Folklorem 2014 (fotoreportaż) 2014-05-19 16:41:31
W dniu 18 maja 2014 r. (niedziela) występy przeniesiono do parku uzdrowiskowego, do nowo otwartej muszli koncertowej.
Impreza w plenerze zmieniła swój wygl±d. DĽwięki instrumentów i ¶piew było słychać w całym parku. Schorowani kuracjusze poszli w tany. Zabawa zaczęła się na całego.
Przegl±d kapel, ¶piewaków i twórczo¶ci ludowej odbywa się każdego roku w
maju w buskim Parku Zdrojowym. Bior± w nim udział kapele wyłonione w
eliminacjach w Daleszycach, Jędrzejowie i Nowym Korczynie. Uczestnicy
przegl±du finałowego zmagaj± się w następuj±cych kategoriach: "Zespoły
¦piewacze”, "Zespoły Pie¶ni i Tańca”, "Soli¶ci Instrumentali¶ci” i
"Soli¶ci ¦piewacy”. Rywalizację ocenia Rada Artystyczna, w skład której
wchodz± znani etnografowie, regionali¶ci, choreografowie, muzycy i
redaktorzy.
/fot. tmb.busko.pl/ Laureaci Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem
otrzymuj± m.in. nagrodę Grand Prix imienia Piotra Gana i nagrodę imienia
Heleny Szelestowej. Niektórzy z nagrodzonych zostaj± dodatkowo
zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i ¦piewaków
Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisł±. Tradycyjnymi fundatorami
głównych nagród s±: Prezes Zarz±du Polskiego Radia S.A, Dyrektor
Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Burmistrz Miasta i Gminy
Busko-Zdrój.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu:
fotoreportaż 
¬ródło: tmb.busko.pl
|
|
|