Policja apeluje - przygotujmy się na wypadek powodzi! 2014-05-17 16:02:47
Ze względu na wysokie stany rzek i prognozowane opady deszczu, policjanci zwracają się do mieszkańców, aby przygotować się na wypadek powodzi!
Należy przede wszystkim: - zabezpieczyć siebie i swój dobytek przed skutkami powodzi, - zadbać o zwierzęta, należy zapewnić dla nich bezpieczne miejsca, - w przypadku nagłego zagrożenia, wyłączyć główne zasilanie elektryczne oraz odłączyć i zabezpieczyć butle z gazem, - zabezpieczyć najcenniejsze rzeczy, dokumenty osobiste oraz urządzenia przenosząc je w bezpieczne miejsca, - usunąć z terenu posesji pojazdy, przeprowadzając je w bezpieczne miejsca; - usunąć z najbliższego otoczenia wszystkie toksyczne substancje, takie jak pestycydy, środki owadobójcze oraz środki ochrony roślin, - przygotować się do ewentualnej ewakuacji; - należy mieć pod ręką przygotowane rzeczy: latarki z zapasowymi bateriami, telefon komórkowy, niezbędne leki używane przez domowników, niezbędny zapas jedzenia i wody pitnej, ciepłe ubrania i koce; - nie zwlekać i opuścić swój dom z chwilą bezpośredniego zagrożenia życia, - informować służby ratunkowe o pojawiającym się zagrożeniu, a także właściwie reagować na przekazywane komunikaty o zagrożeniu. - stosować się do poleceń policjantów i innych służb, które pomagają w sytuacji zagrożenia
APELUJEMY! W SYTUACJI GDY KTOŚ Z MIESZKAŃCÓW POTRZEBUJE POMOCY PRZY EWENTUALNEJ EWAKUACJI PROSIMY O NIEZWŁOCZNY KONTAKT Z POLICJANTAMI LUB INNYMI SŁUŻBAMI ! CAŁODOBOWO: POD NR TELEFONU 112 i 997
|
|
|