Tytuł najsympatyczniejszej klasy maturalnej w powiecie pińczowskim zdobyła klasa z pińczowskiego "Staszica". Uczniowie dwóch Oddziałów - 4TE (technikum ekonomiczne) oraz 4TH (technikum handlowe) przy Zespole Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica w Pińczowie zostali laureatami konkursu internetowego i 9 maja odebrali nagrodę.
Uczniowie zostali zaproszeni na uroczyste przyjęcie, podczas którego spotkali się z pedagogami i przedstawicielami Starostwa Powiatowego – fundatora nagrody.
Uczniami klas – laureatek są: 4TE - Paulina Gzyl, Sylwia Kucybała, Damian Lasia, Mikołaj Lenczowski, Agnieszka Markiewicz, Izabela Nogacka, Katarzyna Sadowska, Klaudia Sierpień; 4TH - Aleksandra Badurak, Małgorzata Gil, Sylwia Kokot, Rafał Kucybała, Anna Kudełko, Urszula Kuk, Malwina Lisikiewicz, Klaudia Piękoś, Damian Szostak, Anna Wojtaś.



W uroczystym obiedzie uczestniczyli: wicestarosta Marek Omasta, sekretarz Starostwa Powiatowego Wioletta Usnarska, dyrektor "Staszica” Tadeusz Niewygoda i wychowawczyni klasy 4TE / 4TH- Magdalena Pikul. Fundatorami nagrody byli Zbigniew Kierkowski – starosta powiatu pińczowskiego i biuro posła do Parlamentu Europejskiego. Młodzież z sympatią wspominała lata spędzone w pińczowskim „Staszicu”, polecając naukę w tej szkole ponadgimnazjalnej przygotowującej do wielu zawodów.