Popołudnie w baśniowym klimacie z uczniami SP 3 w Busku-Zdroju
2014-05-16 13:48:51

Organizowany w Szkole Podstawowej Nr 3 w Busku – Zdroju Szkolny Przegląd Teatrzyków to cykliczna impreza integrująca środowisko szkolne wokół artystycznych osiągnięć najmłodszych uczniów. Tegoroczny - XIV Przegląd Teatrzyków odbył się 14 maja.


W imprezie uczestniczą corocznie zespoły uczniowskie z klas 0 – III naszej szkoły, ale odbywa się on w dwóch turach. Dzięki współpracy z Buskim Samorządowym Centrum Kultury uczniowie klas II i III mają możliwość zaprezentowania się na dużej scenie w sali widowiskowej BSCK.

14 maja zaprezentowało się 5 zespołów, łącznie około 100 uczniów. Organizatorką przeglądów jest pani Bożena Pietrzyk we współpracy z wychowawcami klas 0- III.

przeglad_teatrzykow.jpg

przeglad_teatrzykow1.jpg

przeglad_teatrzykow10.jpg

przeglad_teatrzykow2.jpg

przeglad_teatrzykow3.jpg

Gościem na tej sympatycznej imprezie była pani Jolanta Maj – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania UMiG Busko – Zdrój oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Busku – Zdroju pan Marek Madetko. Widownię wypełniły tłumnie rodziny występujących uczniów i nauczyciele szkoły.

Organizowane przeglądy mają w założeniu rozwijanie kreatywności, zainteresowań  i zdolności artystycznych uczniów, pewności siebie, kształtowanie umiejętności prezentowania się przed szeroką widownią. XIV Przegląd Teatrzyków odbywał się pod hasłem „Zaczarowany świat baśni wschodu” i w tym klimacie utrzymane były wszystkie prezentacje opracowane przez występujące zespoły pod kierunkiem wychowawczyń klas.

Widzowie zobaczyli następujące inscenizacje:
- „Jedna noc z Szeherezadą” – klasa IIa, wychowawczyni pani Krystyna Nowak,
- „Córka rybaka” – klasa IIb, wychowawczyni pani Alicja Michalska,
- „Alladyn” – klasa IIc, wychowawczyni pani Czesława Burchan,
- „Nie ma wody na pustyni” – klasa IIIa, wychowawczyni pani Marzena Chodór,
- „Rubinowy książę” – klasa IIIb, wychowawczyni pani Bożena Pietrzyk.

przeglad_teatrzykow4.jpg

przeglad_teatrzykow5.jpg

przeglad_teatrzykow7.jpg

przeglad_teatrzykow8.jpg|

przeglad_teatrzykow9.jpg

Wspaniałym dopełnieniem inscenizacji była scenografia oraz stroje występujący aktorów, do których powstania przyczynili się jak zwykle niezawodni rodzice. 

Wszystkie występujące zespoły stanęły na wysokości zadania. Uczniowie zaprezentowali ciekawe, barwne, urozmaicone tańcem i śpiewem przedstawienia. Widać było, że ta forma aktywności sprawia im dużą radość. Widownia żywo reagowała na wszystkie występy i nagradzała je gromkimi brawami.  Występującym uczniom i wychowawczyniom klas należą się gratulacje.

/SP Nr 3 w Busku Zdroju/











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16746