'Inni - Nie Gorsi' debata w Busku-Zdroju (foto/audio/video) 2014-05-16 12:00:31
15 maja 2014 r., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyła się debata w ramach Kampanii Społecznej "Inni - nie gorsi", której organizatorami są Wojewoda Świętokrzyski oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji.
Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka będący jednocześnie Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych mł. insp. Gerard Bah.
Tematem przewodnim było hasło „Czy mniejszości potrzebują dodatkowych praw czy równego traktowania?” Debata miała na celu poszerzenie wiedzy społecznej na temat rodzajów dyskryminacji i jej przejawów. Skierowana była głównie do młodzieży szkolnej.
W spotkaniu buską Policję reprezentował inspektor Adam Równicki. Gośćmi byli przedstawiciele władz samorządowych, Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój Pan Henryk Radosz, przedstawiciele instytucji pomocowych, dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz młodzież buskich szkół. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele regionalnych mediów.
Prowadzący debatę, mł. insp. Gerard Bah przybliżył wszystkim obecnym w auli BSCK, zagadnienia związane z mniejszościami narodowymi, etnicznymi i wyznaniowymi. Podkreślił, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, bez względu na jego kolor skóry, pochodzenie, wyznanie czy orientację seksualną. Podczas debaty omówiono również problem mowy nienawiści w aspekcie prawnym. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, dając dowód zainteresowania przedstawianą tematyką.
Opr. TP/ KPP w Busku-Zdroju
Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z debaty "Inni - Nie Gorsi"
Kliknij i słuchaj:
Zobacz video "Inni - Nie Gorsi debata w Busku-Zdroju"