OSP w Szczaworyżu obchodziło 90-lecie
2014-05-14 12:10:27

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczaworyżu 4 maja 2014 r. obchodziła jubileusz 90-lecia działalności.


Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jakuba, zaś oficjalna część obchodów zorganizowana została na placu przed remizą strażacką. Otwarcia części oficjalnej dokonał Roman Dusza – prezes jednostki. Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek województwa Adam Jarubas, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Mieczysław Sas, starosta buski Jerzy Kolarz, burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, zastępca komendanta KP PSP st. kap. Robert Bujny, zastępca komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju Grzegorz Majsak. Obecni byli również duchowni m.in. kapelan buskich strażaków ks. Tadeusz Szlachta, proboszcz parafii w Szczaworyżu ks. Stanisław Kondrak, którzy koncelebrowali mszę świętą.

osp_szczworyz001.jpg



Druh Wiesław Molisak przedstawił bogatą historię jednostki, w której nie zabrakło miejsca dla najstarszego czynnego strażaka druha Stefana Domagały. Skończył on 97 lat, z czego aż 80 lat służył w ochotniczej straży pożarnej.

Podczas jubileuszu wręczone zostały medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa". Medale złote, srebrne i brązowe otrzymali zarówno strażacy OSP w Szczaworyżu, jak również osoby wspierające jednostkę.

osp_szczworyz002.jpg



Goście pogratulowali jubileuszu. Jednostka ze Szczaworyża oprócz symbolicznego grawertonu otrzymała od gospodarza gminy prezent – kosiarkę spalinową.

Podczas strażackiego święta nie zabrakło muzyki w wykonaniu orkiestry dętej OSP z Wiślicy.

Tekst EHR,
foto Michalina Kulpa

Źródło: www.umig.busko.pl




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16725