Zatrzymany zaraz po kradzieży
2014-05-14 09:34:56

Policjanci patrolujący teren Buska – Zdroju, zatrzymali wczoraj 18 - letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o kradzież pieniędzy. Za takie przestępstwo została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Klientka jednego ze sklepów znajdujących się w centrum Buska - Zdroju zorientowała się, że skradziono jej pieniądze. Wychodząc z przymierzalni nie wzięła ze sobą torebki. Fakt ten wykorzystał mężczyzna, który ją obserwował. Jak określiła, w wyniku kradzieży straciła kwotę 500 złotych.

Szybko powiadomiła o tym zdarzeniu stróżów prawa. Dyżurny podał rysopis sprawcy i funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Niezwłocznie podjęte przez policjantów działania pozwoliły ustalić i zatrzymać złodzieja. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego. Przy mężczyźnie znaleziono telefon, który został skradziony w połowie marca br. Odzyskane w całości pieniądze trafiły do prawowitej właścicielki. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Za kradzież może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP


Źródło: KPP w Pińczowie





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16722