Pływacy Unii BuskoZdrój rozpoczęli rywalizację na 50-ce 2014-05-13 15:59:22
W sobotę, 10 maja br., pływalnia "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim gościła zawodników rywalizujących w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.
Były to pierwsze zawody w tym roku rozegrane na basenie 50 metrowym. W sumie 155 zawodników z trzynastu klubów rywalizowało w konkurencjach 100 m, 400 m oraz 800 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym, a także w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.
Unię Busko – Zdrój reprezentowali: Patryk Kowalski, Norbert Jaworski, Karol Kowalski, Patryk Wójcicki, Partyk Krzemiński, Maksymilian Wójcik, Bartosz Kornaś, Filip Świątek i Kinga Żerebiec.
Ponownie w głównych rolach wystawili zawodnicy Unii Busko Zdrój. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Patyk Kowalski(kat. open, trenujący w SMS Ostrowiec) – II miejsce 100 m stylem dowolnym i III miejsce 400 m stylem dowolnym oraz podopieczni Adriana Szumilasa Norbert Jaworski (kat. open) – III miejsce 50 m stylem klasycznym i Karol Kowalski(kat. 14 lat) – III miejsce 100 m stylem dowolnym.
W klasyfikacji drużynowej zawodów drużyna Unii została sklasyfikowana na miejscu piątym. Zawody rozegrane zostały na pływalni 50 metrowej i były to już ostatnie zawody Dużej Ligi przed Mistrzostwami Polski w rocznikach. Serdecznie gratulujemy!
|
|
|