III miejsce buskich policjantów na zawodach w Sielpi
2014-05-12 17:10:42

W dniach 8 i 9 maja 2014 roku miejscowości Sielpia w powiecie koneckim, gościła policjantów pionu kryminalnego z całego województwa świętokrzyskiego. Wszystko to za sprawą XIII edycji wojewódzkich zawodów "Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą oraz technik kryminalistyki."


Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju brali udział w tej rywalizacji. Reprezentacja w składzie podkom. Jacek Grudzień, asp. Rafał Stawiarski, asp. Piotr Piórczyk oraz asp. Grzegorz Strycharski w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce. W kategorii - technik kryminalistyki, również III miejsce zajął asp. Rafał Stawiarski.

policja_zawody.jpg

policja_zawody2.jpg

policja_zawody1.jpg

Głównym celem zawodów było podnoszenie poziomu wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez policjantów, a także doskonalenie umiejętności oraz wymiana doświadczeń. Umiejętności uczestników zawodów sprawdzane były poprzez testy wiedzy, które obejmowały zagadnienia związane m.in. z prawem karnym materialnym, procesowym oraz innymi przepisami służbowymi.

Źródło: KWP w Kielcach/KPP w Busku - Zdroju









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16719