III miejsce buskich policjantów na zawodach w Sielpi 2014-05-12 17:10:42
W dniach 8 i 9 maja 2014 roku miejscowości Sielpia w powiecie koneckim, gościła policjantów pionu kryminalnego z całego województwa świętokrzyskiego. Wszystko to za sprawą XIII edycji wojewódzkich zawodów "Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą oraz technik kryminalistyki."
Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju brali udział w tej rywalizacji. Reprezentacja w składzie podkom. Jacek Grudzień, asp. Rafał Stawiarski, asp. Piotr Piórczyk oraz asp. Grzegorz Strycharski w klasyfikacji drużynowej zajęła III miejsce. W kategorii - technik kryminalistyki, również III miejsce zajął asp. Rafał Stawiarski.
Głównym celem zawodów było podnoszenie poziomu wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez policjantów, a także doskonalenie umiejętności oraz wymiana doświadczeń. Umiejętności uczestników zawodów sprawdzane były poprzez testy wiedzy, które obejmowały zagadnienia związane m.in. z prawem karnym materialnym, procesowym oraz innymi przepisami służbowymi.
Źródło: KWP w Kielcach/KPP w Busku - Zdroju
|
|
|