Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem w Nowym Korczynie 2014-05-07 10:48:47
W niedzielę 4 maja Nowy Korczyn rozbrzmiał muzyką ludową. A to wszystko za sprawą Przeglądu Rejonowego Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem.
W przeglądzie tym zaprezentowało się 35 grup, zespołów i solistów ludowych. Nad całością czuwała komisja z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, która oceniała czystość śpiewu, poprawność mówienia gwarą, repertuar, a także ogólny wyraz artystyczny.
Najlepiej wypadli i zarazem zakwalifikowali się do buskiego przeglądu
następujący wykonawcy: zespoły śpiewacze: „Drochowianie” „Kępianki”
„Kowalanki”, „Bolechowiczanie”, „Pacanowianie”, „Szewczanki”, kapele:
„Buskowianie”, „Pierzchniczanie”, „Wiśliczanie”, Zespoły Pieśni i „Tańca
„Wiśliczanie” oraz „Sorbin”, soliści: Andrzej Madej, Waldemar Nowak,
Piotr Wierzba, Adam Kocerba, Wacław Pejas oraz solistki: Alfreda Nowak i
Maria Żebrowska.
Jak podkreślił przewodniczący jury Jerzy Gumuła, tegoroczne prezentacje
wyróżniały się doborem utworów, bardzo dobrym ich wykonaniem oraz
świetną oprawą sceniczną występów.
Konkurs finałowy XXXVIII Buskich Spotkań z Folklorem odbędzie się w dniach 17–18 maja 2014 r. w Busku-Zdroju.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu
Źródło: nowykorczyn.pl
|
|
|