Dzwon "Jan Paweł II" został przywieziony do kościoła pod wezwaniem św. Brata Alberta w Busku - Zdroju. Odlany z brązu waży pół tony i ma 93 cm średnicy. Wtopiono w niego podarowany przez kard. Stanisława Dziwisza złoty medal, wybity na pamiątkę 50-lecia kapłaństwa Karola Wojtyły.
Na dzwonie umieszczona została myśl przewodnia pontyfikatu Jana Pawła II: "Nolite timere!" ("Nie lękajcie się!").
Mieszkańcy Buska uczcili pamięć Jana Pawła II
Spotkanie poświęcone
sylwetce Jana Pawła II odbyło się w kościele pod wezwaniem św. Brata
Alberta w Busku - Zdroju. W oczekiwaniu na kanonizację Papieża Polaka,
nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewania psalmów i czytania Pisma
Świętego- w czym zawsze czynny udział bierze proboszcz parafii Brata
Alberta, ksiądz Marek Podyma.
Spotkanie poświęcone
sylwetce Jana Pawła II odbyło się w kościele pod wezwaniem św. Brata
Alberta w Busku - Zdroju. W oczekiwaniu na kanonizację Papieża Polaka,
nie zabrakło wspólnej modlitwy, śpiewania psalmów i czytania Pisma
Świętego- w czym zawsze czynny udział bierze proboszcz parafii Brata
Alberta, ksiądz Marek Podyma.
W spotkaniu udział wzięła młodzież z
trzech dekanatów: buskiego, stopnickiego i nowokorczyńskiego. Po
spotkaniu, około godziny 20.45 rozpoczęła się msza święta, po której
poświęcony został, ważący pół tony dzwon. Ufundował go, na okoliczność
kanonizacji Jana Pawła II, Jan Sawik z Warszawy, który cudem ocalał
podczas II wojny światowej.
/fot. www.tmb.busko.pl/
Po raz pierwszy dzwon zabrzmiał o
godzinie 21.37, a ceremonii dokonał nasz wspaniały kolega i przyjaciel
Mieczysław Sas, czyli w godzinę śmierci Papieża. Bliźniaczy dzwon,
także noszący imię Jana Pawła II i odlany w tej samej ludwisarni co
dzwon z Buska - Zdroju, znajduje się na Wawelu.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju
Źródło: tmb.busko.pl