IV Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Automobilklub Kielecki i działające przy nim Koło Pojazdów Zabytkowych „WETERAN”, odbędzie się w Kielcach w dniach 25-27 kwietnia 2014 roku.
Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.
Do rywalizacji przystąpią załogi składające się z kierowcy i pilota,
kierujące pojazdami o jak największym stopniu oryginalności, które
zostały wyprodukowane przed 1980 rokiem i posiadają aktualne
dopuszczenie do ruchu.
Rajd rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie
11 próbami sportowymi na torze Kielce w Miedzianej Górze. Tego dnia
odbędą się również dwa etapy w terenie: I etap z Miedzianej Góry na Górę
Chełm i II etap z Lekomina do Ameliówki. Drugiego dnia, oprócz
rywalizacji na trasach w okolicach Kielc, zaplanowano m. in. Konkurs
Elegancji, który odbędzie się na kieleckim Rynku w godz. 15.30-17.30.
Szczegółowy program rajdu – w załączniku.
źródło: www.sejmik.kielce.pl