Ostatni akord etapu szkolnego (foto/video)
2014-04-29 17:00:09

25 kwietnia grupa młodzieży z ostatnich klas techników i liceum uroczyście zakończyła bieżący rok szkolny. Jest on jednocześnie dla nich zwieńczeniem dwunastoletniego kształcenia szkolnego począwszy od "zerówki", szkoły podstawowej poprzez gimnazjum, a na szkole ponadgimnazjalnej skończywszy.


W tym momencie zakończył się ich ustawowy obowiązek szkolny. Od tej chwili każdy następny etap życia już ludzi dorosłych będzie ich decyzją, ich wolnym wyborem. Albo w przypadku edukacji - kontynuacji zdobywania wiedzy na kierunkowych studiach wyższych, zdobywaniu dodatkowych uprawnień w formie kursów specjalistycznych albo już podjęciem pracy zawodowej.

zakonczenie_roku_mechanik001.jpg 

zakonczenie_roku_mechanik002.jpg

zakonczenie_roku_budowlanka001.jpg

Okres beztroskiego szkolnego życia dla tegorocznych absolwentów szkół średnich definitywnie został zakończony faktem odebrania świadectwa ukończenia technikum bądź liceum. Teraz czeka ich egzamin maturalny – dla wszystkich i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe – dla absolwentów szkół technicznych. I tu absolwenci mają wolny wybór – nie muszą do nich przystępować. Jednak z dotychczasowej praktyki wynika, że w przeważającej większości korzystają z tej możliwości.

 zakonczenie_lo038.jpg

zakonczenie_lo097.jpg

ekonomik033.jpg

ekonomik053.jpg

Jak absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat buski żegnali się ze swoimi szkołami, nauczycielami, wychowawcami, jak żegnali uczniowski stan – patrz załączony fotoreportaż.


fotoreportaż

/Robert Gwoźdź/





Zobacz video "Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 klas maturalnych w buskiej budowlance
"




Wkrótce kolejne video












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16630