Procesje rezurekcyjne rozpoczęły Wielkanoc (foto)
2014-04-22 12:03:16

Od procesji wokół kościołów rozpoczęły się w Wielkanoc wczesnym rankiem msze rezurekcyjne. Niesione były postacie Jezusa zmartwychwstałego, Jezus na krzyżu z zawieszoną stułą i paschał - duża woskowa świeca.


Księża nieśli monstrancję z Najświętszym Sakramentem, za nią szli wierni trzykrotnie okrążając świątynie.

rezurekcja001.jpg 

rezurekcja002.jpg 

Świętujemy śmierć naszego wybawiciela, który pokonał ją i zmartwychwstał. Chrystus zmartwychwstały budzi i utwierdza nas w przekonaniu, że życie jest mocniejsze niż śmierć. Chrystus zmartwychwstał po to, aby uwolnić nas od lęku przed nią – mówili w homiliach prowadzący uroczyste msze kapłani.

 /Robert Gwóźdź/

 

 Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu ze Świąt Wielkanocnych 2014

fotoreportaż

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16620