Od procesji wokół kościołów rozpoczęły się w Wielkanoc wczesnym rankiem msze rezurekcyjne. Niesione były postacie Jezusa zmartwychwstałego, Jezus na krzyżu z zawieszoną stułą i paschał - duża woskowa świeca.
Księża nieśli monstrancję z Najświętszym Sakramentem, za nią szli wierni trzykrotnie okrążając świątynie.
Świętujemy śmierć naszego wybawiciela, który pokonał ją i zmartwychwstał. Chrystus zmartwychwstały budzi i utwierdza nas w przekonaniu, że życie jest mocniejsze niż śmierć. Chrystus zmartwychwstał po to, aby uwolnić nas od lęku przed nią – mówili w homiliach prowadzący uroczyste msze kapłani.
/Robert Gwóźdź/
Zapraszamy również do obejrzenia fotoreportażu ze Świąt Wielkanocnych 2014
fotoreportaż 