Złoto i srebro indywidualnie oraz srebro drużyny dziewcząt to wyniki uzyskane przez uczniów popularnego "Ekonoma" z Buska-Zdroju.
Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych odbyły się 15 kwietnia 2014r. w Rytwianach.
Chłopcy rywalizowali na dystansie1500m, a dziewczęta na dystansie 1000 m.
W kategorii indywidualnej chłopców mistrzem województwa świętokrzyskiego został Damian Sator uczeń klasy IIe Technikum Ekonomicznego a Agata Bąk uczennica klasy II H Technikum Hotelarskiego w kategorii indywidualnej dziewcząt zajęła miejsce II. Mamy Mistrza i V-ce Mistrza województwa świętokrzyskiego.
Równie wspaniałe wyniki osiągnęła drużyna dziewcząt ZSP 1 w składzie: Agata Bąk, Marzena Gozdek, Paulina Kotuła, Karolina Sołtysek, Maria Wszędybył, Ania Zarańska i Dominika Wojciechowska - w kategorii szkół Ponadgimnazjalnych wywalczyły II miejsce uzyskując tytuł v-ce mistrzyń województwa świętokrzyskiego.
Na uwagę zasługuje również wynik drużyny chłopców, która w składzie: Damian Sator, Adrian Mącznik, Patryk Mazur, Daniel Pyrz, Bartłomiej Janiec, Patryk Ząbkiewicz, Kamil Ząbkiewicz zajęła miejsce 8.
Serdecznie gratulujemy.