Lekkoatleci ZSP 1 medalistami Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
2014-04-17 16:32:02

Złoto i srebro indywidualnie oraz srebro drużyny dziewcząt to wyniki uzyskane przez uczniów popularnego "Ekonoma" z Buska-Zdroju.


Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych odbyły się 15 kwietnia 2014r. w Rytwianach.

Chłopcy rywalizowali na dystansie1500m, a dziewczęta na dystansie 1000 m.

W kategorii indywidualnej chłopców mistrzem województwa świętokrzyskiego został Damian Sator uczeń klasy IIe Technikum Ekonomicznego a Agata Bąk uczennica klasy II H Technikum Hotelarskiego w kategorii indywidualnej dziewcząt zajęła miejsce II. Mamy Mistrza i V-ce Mistrza województwa świętokrzyskiego.

biegi_przelajowe001.jpg 

Równie wspaniałe wyniki osiągnęła drużyna dziewcząt ZSP 1 w składzie: Agata Bąk, Marzena Gozdek, Paulina Kotuła, Karolina Sołtysek, Maria Wszędybył, Ania Zarańska i Dominika Wojciechowska - w kategorii szkół Ponadgimnazjalnych wywalczyły II miejsce uzyskując tytuł v-ce mistrzyń województwa świętokrzyskiego.

biegi_przelajowe002.jpg

biegi_przelajowe003.jpg

biegi_przelajowe005.jpg


Na uwagę zasługuje również wynik drużyny chłopców, która w składzie: Damian Sator, Adrian Mącznik, Patryk Mazur, Daniel Pyrz, Bartłomiej Janiec, Patryk Ząbkiewicz, Kamil Ząbkiewicz zajęła miejsce 8.

Serdecznie gratulujemy.

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16599