12 kwietnia 2014 r. na trasie wyznaczonej w parku "Pod Dębami" w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie w Stylu Anglosaskim.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i potwierdzili przynależność do krajowej czołówki w biegach górskich.
W kategorii młodziczek Kinga KOWALSKA wywalczyła brązowy medal natomiast w kategorii juniorów Damian SATOR zdobył srebrny medal ustępując tylko Patrykowi Błaszczykowi z LKS Jantar Ustka.
W Mistrzostwach Polski startowało 12 zawodników i zawodniczek z Buskiego Słoneczka.
W kategorii wiekowej dzieci na dystansie 600 m na 9 miejscu przybiegł Kamil KUMOR, 14 miejsce zajęła Ola FRANCUZ, 18 miejsce zajęła Iza BANAŚ.
W kategorii dzieci starszych Patryk BANAŚ zajął 10 miejsce, a Patryk GRZESIAK ukończył bieg na 11 miejscu.
W kategorii młodzików na dystansie 1500m 12 miejsce zajął Mateusz WRÓBEL
natomiast w kategorii dziewcząt Kinga KOWALSKA zdobyła brąz, Joanna
GOZDEK zajęła 15 miejsce, Patrycja BANAŚ 18 miejsce.
W kategorii juniorek młodszych Wiktoria NOWAK zajęła 18 miejsce.
W kategorii juniorów Damian SATOR zdobył srebrny medal, a na 15 pozycji przybiegł Michał KONIECZNY. Damian SATOR będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Gap we Francji.
W klasyfikacji klubowej Słoneczko zajęło 9 miejsce z 17 pkt.
Biegi ukończyła rekordowa liczba zawodników: 174 uczestników z 30 klubów i 11 województw.
Zawody były również eliminacjami do:
WMRA Youth Cup, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Arco di Trento, ITA - 29.06.14
Mistrzostw Europy Juniorów, Gap, FRA - 12.07.14.
/Zdzisław PEREPICZKO/