Już dzi¶, 16 kwietnia w różnych punktach miasta, w ogólnie dostępnych miejscach publicznych w Busku-Zdroju znajdziecie misie, symbolizuj±ce dzieci, w które wymierzona jest agresja rodziców. WeĽmiesz Misia? Zareagujesz na przemoc?
Stowarzyszenie "Razem Dzieciom" w Busku-Zdroju podjęło akcję zainicjowan± przez Jurka Owsiaka szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy, która ma na celu przypomnieć dorosłym, że nie wolno stosować przemocy wobec bezbronnych osób jakimi s± dzieci.
Akcja Mi¶ będzie pokazywać, że dziecko nie jest własno¶ci± rodziców, a agresja i przemoc wobec dziecka nie może mieć miejsca.
Opatrzone pluszaki, znajdziecie dzisiaj, 16 kwietnia w różnych punktach miasta, w ogólnie dostępnych miejscach publicznych w Busku-Zdroju. Opatrzone zostan± pro¶b± „Nie bij mnie – kochaj mnie”.
Mi¶ z opatrunkiem ma nam u¶wiadomić, że agresja któr± do¶wiadcza dziecko od rodzica, opiekuna czy innej dorosłej osoby, pozostawia trwałe ¶lady w jego psychice. Każdy z nas powinien reagować na sygnały wysyłane przez bezbronne dzieci.
Zobacz video "'Nie bij mnie - kochaj mnie' - niesamowita akcja zawitała do Buska"
/Stowarzyszenie „Razem Dzieciom”/