Debata 'Inni - Nie Gorsi' w Jędrzejowie 2014-04-09 11:55:12
Wczoraj w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyła się debata zrealizowana w ramach kampanii ,,INNI-NIE GORSI", której organizatorem jest Wojewoda Świętokrzyski i Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji.
Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah. Debata miała na celu poszerzenie wiedzy społecznej na temat rodzajów dyskryminacji i jej przejawów.
Skierowana ona była głównie do młodzieży szkolnej. W spotkaniu wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Jędrzejowie mł.insp. Krzysztof Kozieł, Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów pan Marcin Piszczek, Zastępca Naczelnika ds. Edukacji Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie pan Tomasz Kowalski oraz nauczyciele i młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jędrzejowa.
Mł.insp. Gerard Bah przybliżył zagadnienia mniejszości narodowych, etnicznych i wyznaniowych oraz zobrazował granice tolerancji i nietolerancji wobec nich. Omówił również temat uregulowań prawnych związanych z tymi zagadnieniami. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji poruszając ważne kwestie związane z dyskryminacją.
Źródło: KWP w Kielcach
|
|
|