Spacer ze znakiem 2014-04-07 15:01:55
Kazimierscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mieszkańców Skalbmierza, w wieku 21 lat, którzy wyrwali znak drogowy "STOP" z jednego ze skrzyżowań w gminie Skalbmierz. Za niszczenie i uszkodzenie znaku grozi im areszt, ograniczenie wolności lub wysoka grzywna.
W piątek przed północą, dyżurny kazimierskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w miejscowości Skalbmierz, dwóch mężczyzn niszczy znak drogowy "STOP". Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. Po wylegitymowaniu ich okazało się, że są to 21-letni mieszkańcy gminy Skalbmierz . Widać było wyraźnie, że są pijani. Badanie wykazało u obydwóch ponad promil alkoholu. Przyznali się, że znak "STOP" wyrwali z jednego ze skrzyżowań w pobliskiej miejscowości i nieśli go przez około pół kilometra do Skalbmierza, gdzie pozostawili go na poboczu drogi.Znak tej samej nocy trafił na swoje miejsce. Sprawcą za ten czyn grozi areszt, ograniczenie wolności lub wysoka grzywna.
Opr. ŁR
Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej
|
|
|