Forum Zdrowia z okazji Światowego Dnia Zdrowia (foto)
2014-04-09 16:06:15

7 kwietnia br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyło się Forum Zdrowia z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w ramach XII Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju im. Zbigniewa Kociuby.


Oficjalnego otwarcia dokonał Jerzy Kolarz - Starosta Buski,
który powitał zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na
spotkanie. Forum Zdrowia poprowadziła Irena Sobieraj - Pedagog Szkolny w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju.

forum_zdrowial006.jpg

forum_zdrowial010.jpg

forum_zdrowial004.jpg

Podczas spotkania swoją prelekcje wygłosił prof. dr hab. n. med. Wiesław Kryczka - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Chorób Zakaźnych, Ordynator Kliniki Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, który przygotował wykład pt. "Choroby przenoszone przez wektory".

forum_zdrowial022.jpg

forum_zdrowial008.jpg

Dyskusjom na temat zdrowia towarzyszył występ zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w
Busku-Zdroju oraz  występ artystyczny uczniów z Gimnazjum w Gnojnie. Na zakończenie, Buska Grupa PaT zaprezentowała spektakl edukacyjno-profilaktyczny pn.„Sekret".

forum_zdrowial040.jpg

forum_zdrowial001.jpg

Jak co roku, w organizację przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji.
Patronami honorowymi tegorocznego buskiego Forum Zdrowia byli: Marek
Posobkiewicz - Główny Inspektor Sanitarny, Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Patronat
merytoryczny sprawował Jerzy Zagórski - Dyrektor Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie.

/mb/














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16467