'INNI - NIE GORSI' debata we Włoszczowie
2014-03-10 15:22:32

Dzisiaj w Sali Narad Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się debata dla uczniów włoszczowskich szkół w ramach kampanii „INNI - NIE GORSI”, której organizatorem jest Wojewoda Świętokrzyski i Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji.


Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do spraw Ochrony Praw Człowieka, będący jednocześnie Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych młodszy inspektor Gerard Bah.

debata_inni_nie_gorsi.jpg

debata_inni_nie_gorsi1.jpg

debata_inni_nie_gorsi2.jpg
Blisko 100 uczniów uczestniczyło w dzisiejszej debacie poświęconej tematowi „ Czy mniejszości potrzebują dodatkowych praw czy równego traktowania”.  Debata została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „INNI - NIE GORSI”, a poprowadził ją Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do spraw Ochrony Praw Człowieka, będący jednocześnie Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych młodszy inspektor Gerard Bah. Oprócz uczniów w debacie uczestniczyli nauczyciele, policjanci, w tym Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie podinsp. Piotr Wrześniewski oraz przedstawicie Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy we Włoszczowie.

Na początku uczestnicy obejrzeli spot zrealizowany na potrzeby kampanii „INNI-NIE GORSI” ukazujący problem nietolerancji. W dalszej części spotkania prowadzący  przybliżył zagadnienie mniejszości narodowych, etnicznych czy wyznaniowych oraz zobrazował granice tolerancji i nietolerancji wobec nich.

Źródło: KPP we Włoszczowie







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16310