'INNI - NIE GORSI' debata we Włoszczowie 2014-03-10 15:22:32
Dzisiaj w Sali Narad Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się debata dla uczniów włoszczowskich szkół w ramach kampanii „INNI - NIE GORSI”, której organizatorem jest Wojewoda Świętokrzyski i Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji.
Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do spraw Ochrony Praw Człowieka, będący jednocześnie Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych młodszy inspektor Gerard Bah.
Blisko 100 uczniów uczestniczyło w dzisiejszej debacie poświęconej tematowi „ Czy mniejszości potrzebują dodatkowych praw czy równego traktowania”. Debata została zorganizowana w ramach kampanii społecznej „INNI - NIE GORSI”, a poprowadził ją Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do spraw Ochrony Praw Człowieka, będący jednocześnie Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych młodszy inspektor Gerard Bah. Oprócz uczniów w debacie uczestniczyli nauczyciele, policjanci, w tym Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie podinsp. Piotr Wrześniewski oraz przedstawicie Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy we Włoszczowie.
Na początku uczestnicy obejrzeli spot zrealizowany na potrzeby kampanii „INNI-NIE GORSI” ukazujący problem nietolerancji. W dalszej części spotkania prowadzący przybliżył zagadnienie mniejszości narodowych, etnicznych czy wyznaniowych oraz zobrazował granice tolerancji i nietolerancji wobec nich.
Źródło: KPP we Włoszczowie
|
|
|