Papierosy bez znaków akcyzy w kobiecej torebce 2014-03-10 15:11:35
Buscy policjanci zatrzymali 48 - letnią mieszkankę Lublina, którą podejrzewają o nabywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn ustawodawca przewidział między innymi karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką karę grzywny.
W sobotę, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali 48 – letnią mieszkankę Lublina. Kobieta podejrzewana jest o nabywanie wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy.
W torebce kobiety, stróże prawa zabezpieczyli 84 paczki „nielegalnych” wyrobów tytoniowych. Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności sięgają około 800 złotych. Śledczy sprawdzają także źródło pochodzenia papierosów. Z pomocą policjantów z Lublina, prowadzone są czynności w miejscu zamieszkania kobiety.
Konsekwencją takiego czynu może być nawet 3 letni pobyt w więzieniu oraz przepadek zabezpieczonych wyrobów tytoniowych i wysoka kara grzywny.
Opr. TP Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/
|
|
|