Buskowianin Roku 2013 (video)
2014-03-24 11:31:26

Buskowianinem Roku 2013 został Michał Konstanty Imosa - dziennikarz, publicysta, z zamiłowania malarz obrazów. 22 marca 2014 r., w Sali Widowiskowej BSCK, obyła się uroczysta gala podczas której wręczono statuetkę Siewcy.


Uroczystego otwarcia Gali dokonał Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i
Gminy Busko-Zdrój, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości.

buskowianin_2013.jpg

buskowianin_2013_1.jpg

W
tym roku spośród zgłoszonych kandydatów, wybrano czterech finalistów. Wyróżnieni zostali: Teresa Leszczyńska - V-ce
Komendant buskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Tadeusz Ura -
V-ce Prezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, Michał Konstanty Imosa -
dziennikarz oraz Stanisław Przodo - malarz, plastyk z Buska-Zdroju.

buskowianin_2013_2_1.jpg

buskowianin_2013_3.jpg

buskowianin_2013_4.jpg
/foto: www.tmb.busko.pl/

Dotychczasowymi
laureatami Tytułu są: Mieczysław Sas - właściciel Zakładu
Metalowo-Kotlarskiego "SAS", Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda
Świętokrzyski, siostra zakonna Angela - Maria Handzel, Piotr Kaleta -
artysta fotografik, Bogdan Panhirsz - prezes Grupy Polskie Składy
Budowlane SA oraz Leszek Gadawski.- prezes Towarzystwa Miłośników
Buska-Zdroju.

/mb/



















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16299