Buskowianin Roku 2013 (video) 2014-03-24 11:31:26
Buskowianinem Roku 2013 został Michał Konstanty Imosa - dziennikarz, publicysta, z zamiłowania malarz obrazów. 22 marca 2014 r., w Sali Widowiskowej BSCK, obyła się uroczysta gala podczas której wręczono statuetkę Siewcy.
Uroczystego otwarcia Gali dokonał Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i
Gminy Busko-Zdrój, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości.
W
tym roku spośród zgłoszonych kandydatów, wybrano czterech finalistów. Wyróżnieni zostali: Teresa Leszczyńska - V-ce
Komendant buskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Tadeusz Ura -
V-ce Prezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, Michał Konstanty Imosa -
dziennikarz oraz Stanisław Przodo - malarz, plastyk z Buska-Zdroju.
Dotychczasowymi
laureatami Tytułu są: Mieczysław Sas - właściciel Zakładu
Metalowo-Kotlarskiego "SAS", Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda
Świętokrzyski, siostra zakonna Angela - Maria Handzel, Piotr Kaleta -
artysta fotografik, Bogdan Panhirsz - prezes Grupy Polskie Składy
Budowlane SA oraz Leszek Gadawski.- prezes Towarzystwa Miłośników
Buska-Zdroju.
/mb/
|
|
|