200 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczone
2014-03-05 15:04:48

Kazimierscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził 200 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.


Policjanci ustalili też jego dostawcę, 48 - letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kazimierskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od pewnego czasu podejrzewali, że na terenie Gminy Bejsce dochodzi do nielegalnego handlu tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

tyton_nielegalny.jpg

W poniedziałek ustalenia policjantów potwierdziły się. Podczas kontroli ciężarowego mercedesa, należącego do 38- letniego mieszkańca województwa małopolskiego, mundurowi na skrzyni ładunkowej znaleźli pięć bali suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wadze 200 kilogramów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

tyton_nielegalny1.jpg

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli maszynę elektryczną, specjalnie przystosowaną do rozdrabniania tytoniu oraz blisko 10 kilogramów suszu tytoniowego.

Dalsza praca śledczych pozwoliła ustalić, że mężczyzna zaopatrywał się w tytoń u 48-letniego mieszkańca gminy Bejsce. Działalność obu mężczyzn mogła uszczuplić Skarb Państwa na ponad 100 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Opr. ŁR
Źródło KPP w Kazimierzy Wielkiej







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16243