200 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczone 2014-03-05 15:04:48
Kazimierscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził 200 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci ustalili też jego dostawcę, 48 - letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.
Policjanci z kazimierskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od pewnego czasu podejrzewali, że na terenie Gminy Bejsce dochodzi do nielegalnego handlu tytoniem bez polskich znaków akcyzy.
W poniedziałek ustalenia policjantów potwierdziły się. Podczas kontroli ciężarowego mercedesa, należącego do 38- letniego mieszkańca województwa małopolskiego, mundurowi na skrzyni ładunkowej znaleźli pięć bali suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wadze 200 kilogramów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli maszynę elektryczną, specjalnie przystosowaną do rozdrabniania tytoniu oraz blisko 10 kilogramów suszu tytoniowego.
Dalsza praca śledczych pozwoliła ustalić, że mężczyzna zaopatrywał się w tytoń u 48-letniego mieszkańca gminy Bejsce. Działalność obu mężczyzn mogła uszczuplić Skarb Państwa na ponad 100 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi im kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.
Opr. ŁR Źródło KPP w Kazimierzy Wielkiej
|
|
|