Świętokrzyskie Victorie rozdane
2014-03-05 09:31:55

Profesor Regina Renz, Miasto i Gmina Chęciny oraz Uzdrowisko Busko Zdrój S.A. - laureatami Świętokrzyskiej Victorii - dorocznej nagrody samorządu województwa.


Osobowością w ocenie kapituły okazała się profesor Regina Renz,
piastująca obecnie funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Uprawnień
Akademickich w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wręczający
statuetkę profesor Stanisław Żak przypomniał w laudacji zasługi pani
rektor w utworzeniu w Kielcach uniwersytetu.

swietokrzyskie_victorie.jpg

 

Była rektor Akademii Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Humanistyczno - 
Przyrodniczego, a następnie uniwersytetu klasycznego, jakim jest UJK,
podkreśliła, że powstanie w Kielcach uczelni  jest min. zasługą całego
środowiska akademickiego.    


Miasto i Gmina Chęciny otrzymały statuetkę  w kategorii
„Samorządność”. Kapituła doceniła pozyskanie funduszy na realizację
wielu projektów. Dzięki temu w ostatnich latach gmina przeżywa prawdziwy
boom – informuje burmistrz Robert Jaworski.

swietokrzyskie_victorie1.JPG
swietokrzyskie_victorie2.jpg

W kategorii „Przedsiębiorczość” statuetka Victori trafiła do
Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. Prezes firmy Wojciech Legawiec przyznaje,
że sanatoria się rozbudowują i unowocześniają swoje zaplecze. W ubiegłym
roku nasze sanatorium odwiedziło prawie 25 tysięcy kuracjuszy,  z czego
70 procent stanowią osoby spoza regionu.  


Gala Świętokrzyskiej Victorii odbyła się w Międzynarodowym Centrum
Kultur w Kielcach. W gali zaprezentowali się miejscowi artyści, a
gwiazdą wieczoru był Łukasz Zagrobelny, który zaśpiewał w towarzystwie
świętokrzyskich filharmoników.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16234