Samorządowcy z wizytą u Marszałka
2014-03-04 15:13:04

Szereg spotkań jakie odbył starosta pińczowski z samorządowcami Ponidzia w Pińczowie, Kazimierzy Wielkiej, Jędrzejowie, dotyczące przebudowy dróg wojewódzkich 768 i 766, funkcjonowania kolejki dojazdowej Exspress Ponidzia oraz budowy ścieżek rowerowych Euro Velo łączących Kraków z Kielcami zakończyła wizyta u Marszałka Województwa Adama Jarubasa.


W spotkaniu oprócz starosty pińczowskiego Zbigniewa Kierkowskiego wziął również udział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, wójt Gminy Michałów Mirosław Walasek, a także doradca marszałka Adam Ochwanowski. Ze strony samorządowców padły konkretne propozycje, które szczegółowo omówiono w trakcie spotkania. Efekty tych rozmów powinni niedługo odczuć mieszkańcy Pińczowa i powiatu.

wizyta_u_marszalka.JPG

W trakcie spotkania zaproponowano Marszałkowi objęcie patronatem honorowym obchodów 70-tej rocznicy powstania II Republiki Pińczowskiej. Mówiono także o dobiegającej do końca budowie hali sportowej i oddaniu jej do użytku. 





Źródło:  http://pinczow.pl/




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16231