XII Turniej im. Huberta Wagnera w buskim LO
2014-03-04 12:36:17

W dniach 25 - 26 lutego 2014 r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się po raz dwunasty Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego.


W dniu rywalizacji dziewcząt (wtorek 25 lutego ) zawody otworzył starosta buski pan Jerzy Kolarz w asyście wicedyrektora I LO Włodzimierza Dryji i organizatora turnieju Mariusza Zaręby.

W zawodach dziewcząt  udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne:
  • I LO KIELCE „Żeromski” – (opiekun Marcin Przytuła)
  • LO Małogoszcz – (opiekun Błażej Kutarasiński)
  • ZSEK.NR.2 Kielce – (opiekun Andrzej Januszko)
  • I LO BUSKO- „Kościuszko” – (opiekun Mariusz Zaręba)

    turniej_wagnera_lo006.jpg

    turniej_wagnera_lo010.jpg

Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej
sędziowali Radosław Sędzielewski (sędzia I) oraz Marek Dąbrowski
(sędzia).

Kolejność gier dziewcząt (wraz z wynikami):



1.
 I LO BUSKO -  LO Małogoszcz 2:1
2.
 I LO Kielce - ZSEK.NR.2 Kielce
 2:0
3.
 I LO BUSKO - ZSEK.NR.2 Kielce 2:1
4.
 I LO Kielce - LO Małogoszcz 2:1
5.
 I LO BUSKO - I LO KIELCE 1:2
6.
 LO MAŁOGOSZCZ - ZSEK.NR.2 Kielce
 2:0

Końcowa
tabela przedstawia się następująco:

1. I LO Kielce
2. I LO BUSKO
3. I LO Małogoszcz
4. ZSEK.NR.2 Kielce


Trzy pierwsze zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Najlepszą zawodniczką XII Turnieju  została –  Wiktoria Krakowiak  z I LO Kielce ( wyróżniona pamiątkową statuetką MVP turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną). Każdy z  zespołów  otrzymał nagrody które w tym roku ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz KS "SKRA" Bełchatów. Nagrody zespołom wręczał dyrektor I LO Busko p. Tomasz Galant.

turniej_wagnera_lo044.jpg

turniej_wagnera_lo032.jpg


W dniu 26 Lutego ( środa ) 2014r. w hali I LO gościliśmy drużyny chłopców z:
  • I LO Jędrzejów – (opiekun Ewelina Jarosz)
  • ZSP Stopnica – (opiekun Elżbieta Tompór)
  • ZSEK.NR2 Kielce – (opiekun Andrzej Januszko)
  • I LO BUSKO- (opiekun Mariusz Zaręba)
Turniejowa rywalizacja odbywała się do 2 wygranych setów, a grano systemem „każdy z każdym”. Zawody w drugim dniu sędziowali: Tomasz Sikora oraz Marek Dąbrowski. Otwarcia drugiego dnia zawodów dokonał dyrektor I LO Tomasz Galant w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

Kolejność gier chłopców (wraz z wynikami):


 1. I LO BUSKO- I LO Jędrzejów 2:0
 2. ZSP Stopnica- ZSEK. NR2 KIELCE 2:0
 3. I LO BUSKO- ZSEK.NR.2 Kielce 2:0
 4. ZSP Stopnica- I LO Jędrzejów 2:1
 5. I LO Jędrzejów- ZSEK NR 2 KIELCE 1:2
 6. I LO BUSKO- ZSP Stopnica 2:0

Końcowa
tabela przedstawia się następująco:

1. I LO BUSKO
2. ZSP Stopnica
3. ZSEK.NR.2 Kielce
4. I LO Jędrzejów

turniej_wagnera_lo016.jpg


Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze zespoły puchary. Każda z drużyn otrzymała nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz KS „SKRA’’ Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem XII Turnieju został Michał Juszczak (kl. 3D) z  I LO BUSKO, który otrzymał statuetkę MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO - Anna Kolarz.

Turniej im. Huberta Wagnera poprzez swój niepowtarzalny „klimat” (gorący doping – pełne trybuny kibiców) sprawia, iż zespoły w nim uczestniczące znów chętnie staną za rok w szranki sportowej rywalizacji. Turniej im. Huberta Wagnera na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez szkolnych. Organizator Mariusz Zaręba planuje XIII edycję Turnieju im. Huberta Wagnera
w 2015r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuję sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Busku za objęcie honorowym patronatem XII Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród, KS "SKRA" Bełchatów za objęcie honorowym patronatem XII Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród,  hurtowni "SAWA" z Buska – Zdroju, hurtowni "KIM" z Buska – Zdroju, biurze reklamy "Binder" p .Michała Borowskiego z Buska – Zdroju, dyrektorowi I LO p. Tomaszowi Galantowi, wicedyrektor I LO p. Annie Kolarz, wicedyrektorowi I LO p. Włodzimierzowi Dryji oraz przewodniczącemu Rady Rodziców I LO p. Michałowi Omaście.


/I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju/














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16226