Pierwsze dwa miesiące 2014 roku na drogach woj. świętokrzyskiego 2014-03-04 11:15:13
Od początku 2014 roku na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowaliśmy 170 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób, w tym 11 pieszych.
W ubiegłym roku, w tym samym okresie, na terenie naszego województwa, doszło do 155 wypadków drogowych, w których zginęło 14 osób, w tym 8 pieszych.
Głównymi przyczynami wypadków drogowych są: - korzystanie z dróg przez uczestników ruchu znajdujących się w stanie nietrzeźwości, - nadmierna prędkość, - nieprawidłowe wyprzedzanie, - niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, - przechodzenie w miejscu niedozwolonym, - niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.
Źródło: KWP w Kielcach
|
|
|