Pierwsze dwa miesiące 2014 roku na drogach woj. świętokrzyskiego
2014-03-04 11:15:13

Od początku 2014 roku na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowaliśmy 170 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób, w tym 11 pieszych.


W ubiegłym roku, w tym samym okresie, na terenie naszego województwa, doszło do 155 wypadków drogowych, w których zginęło 14 osób, w tym 8 pieszych.

Głównymi przyczynami wypadków drogowych są:
- korzystanie z dróg przez uczestników ruchu znajdujących się w stanie nietrzeźwości,
- nadmierna prędkość,
- nieprawidłowe wyprzedzanie,
- niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami,
- przechodzenie w miejscu niedozwolonym,
- niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Źródło: KWP w Kielcach





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16225