Z promocyjną wizytą w Łodzi
2014-02-28 09:45:50

W dniach 21-23 luty br. Gmina Busko-Zdrój wraz z podmiotami uzdrowiskowymi: „Nida-Zdrój", „Włókniarz" oraz „Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. uczestniczyła w XX Targach Regiony Turystyczne „NA STYKU KULTUR" odbywających się w Łodzi.


Była to specjalna, jubileuszowa edycja targów- już po raz dwudziesty odwiedzający mogli zapoznać się walorami turystycznymi, historią i kulturą niemal wszystkich regionów Polski.

Targi Regiony Turystyczne „NA STYKU KULTUR" w Łodzi cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając każdego roku kilkanaście tysięcy gości. Wszystko to dzięki towarzyszącej każdej edycji ogromnej liczbie wystawców i niezwykle bogatemu programowi. I w tym roku publiczność nie zawiodła. Podczas trzech dni targowych Halę Expo-Łódź odwiedziło kilka tysięcy zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców z Polski i z zagranicy. Nic w tym dziwnego, bowiem tegoroczny program imprezy był wyjątkowo ciekawy- konkurs na najlepszego wystawcę targów, liczne prezentacje multimedialne, konferencje oraz spotkania z podróżnikami- to tylko niektóre z atrakcji. Zaproszeni na imprezę podróżnicy opowiadali o wyprawach m.in. do Afryki, na Aconcaguę i Kaukaz. Nie zabrakło również propozycji dla najmłodszych w bloku tematycznym „Strefa Dziecka". Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli m.in.: Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Łódzkiego.

targi_w_lodzi.jpg

Stoisko gminy Busko-Zdrój, które promowało swoją ofertę uzdrowiskową i wypoczynkową cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający je goście mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i leczniczą Buska-Zdroju, prezentowaną w formie broszur, albumów, folderów i przewodników. Nasze uzdrowisko zaprezentowało się także jako miejsce gdzie można aktywnie wypocząć korzystając z bazy rekreacyjnej i sportowej. Odwiedzający stoisko pytali nie tylko o bazę sanatoryjną i ofertę zabiegową- sporą grupę interesowała dostępność na terenie gminy szlaków pieszych, rowerowych i tematycznych. Nie zbrakło pytań o gospodarstwa agroturystyczne i ich ofertę. Goście naszego stoiska mogli skosztować wypieków z sanatorium „Nida-Zdrój",  „Włókniarz" i „Uzdrowiska Busko-Zdrój" S.A. oraz wody mineralnej „Buskowianka."

Jubileuszowe XX Targi Turystyczne „NA STYKU KULTUR" to pierwsze targi w jakich przedstawiciele buskiej gminy prezentowali jej walory rozpoczynając tym samym sezon promocyjny naszej „małej ojczyzny". Już w dniach 5-9 marca odbędzie się jedna z największych imprez promocyjnych na świecie-Targi ITB w Berlinie, na których nie zabraknie również buskich przedstawicieli.

Źródło: busko.pl












https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16202