Kontrabanda na targowisku 2014-02-26 11:08:29
Jędrzejowscy kryminalni zatrzymali dwoje 61-latków, mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, podejrzewanych o posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz oferowania ich do sprzedaży.
Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2585 paczek papierosów. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie od pewnego czasu podejrzewali, że dwoje mieszkańców powiatu sprzedaje nielegalne papierosy.
Dzisiaj rano 61 - latkowie zostali zatrzymani na jednym z targowisk w powiecie jędrzejowskim. Sprzedawali papierosy bez polskich znaków akcyzy, posiadali ponad 200 paczek papierosów.
Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 61-latków, znaleźli i zabezpieczyli 2358 paczek papierosów różnych marek. Wstępne ustalenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności sięgają około 25000 złotych.
Konsekwencją czynu 61-latków może być nawet 3 letni pobyt w więzieniu oraz przepadek zabezpieczonych wyrobów tytoniowych i wysoka kara grzywny.
Opr. MK Źródło KPP w Jędrzejowie
|
|
|