Zatrzymany sprawca włamań 2014-02-21 16:58:30
18.02.2014 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, zatrzymali 23-letniego mężczyznę.
Jest on podejrzany o włamanie do samochodu oraz do budynku gospodarczego. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Buscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do samochodu zaparkowanego na jednym z buskich osiedli. Do zdarzenia doszło na początku lutego, kiedy to mężczyzna po wybiciu szyby w osobowym volkswagenie, ukradł z jego wnętrza radioodtwarzacz, panel klimatyzacji i CB – radio. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę około 600 złotych. Ponadto pracujący nad tą sprawą stróże prawa ustalili, że odpowiada on również za kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego.
W połowie lutego, sprawca po włamaniu się do wnętrza budynku, wyniósł drut zbrojeniowy, który następnie sprzedawał w punkcie skupu złomu. Łącznie zabrał drut o wadze około 150 kg i wartości blisko 450 zł. Mężczyzna był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach za różne przestępstwa kryminalne.
Konsekwencją jego czynu może być nawet 10 letni pobyt w więzieniu.
Opr. TP Źródło: KPP w Busku-Zdroju
|
|
|