Oszuści coraz bardziej bezwzględni- NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ
2014-02-18 12:23:59

Od początku tego roku świętokrzyscy stróże prawa odnotowali 21 przypadków, gdzie oszuści chcieli wyłudzić kilkaset tysięcy złotych, działając metodą na tzw. „wnuczka”.


Dzwoniąc, za każdym razem podawali się za członka rodziny. W czterech przypadkach „ nieostrożni członkowie rodzin” stracili blisko 170 tysięcy złotych. Jednak coraz częściej nie dajemy się oszukać…

Tak właśnie było w ubiegłym tygodniu, gdy w ciągu jednego dnia, na terenie Jędrzejowa i Włoszczowy, oszuści dwudziestokrotnie próbowali wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych tą metodą. Na szczęście w każdym przypadku osoby, do których dzwoniono, wykazywały się czujnością i nie dały się oszukać.

Takiej roztropności zabrakło wczoraj 75-letniej mieszkance Skarżyska Kamiennej, która straciła swoje oszczędności w wysokości blisko 66 000 złotych. Nestorka chciała „ ratować” swoją córkę, która rzekomo miała wypadek, podczas podróży do Norwegii.

Każdorazowo można zapobiec takim przypadkom, stosując się do podstawowych zasad:

- nigdy nie przekazuj pieniędzy nieznanej osobie;
- sprawdź, czy dzwonił prawdziwy krewny oddzwaniając do niego lub kontaktując się z innymi członkami rodziny w tej sprawie;
- o swoich podejrzeniach zawsze informuj policję osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu 997 lub 112.

opr.E.J.
źródło: KWP w Kielcach







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16127