Laur Świętokrzyski w nowych kategoriach
2014-02-18 10:33:42

Laur Świętokrzyski, czyli honorowa nagroda wojewody zostanie w tym roku przyznana w dwóch nowych kategoriach. To "Cyfrowa gmina" i "Lider tolerancji". Rzecznik wojewody Agata Wojda wyjaśnia, że ich wprowadzenie, to próba nadążania za światowymi tendencjami rozwoju.


Ma to być zachęta dla samorządów, aby chwaliły się inwestycjami w nowoczesne technologie i tworzeniem ułatwień w komunikacji z mieszkańcami. Agata Wojda podkreśla, że zainteresowanie jest bardzo duże. Przedstawiciele gmin zadają pytania, związane właśnie z "elektroniczną" kategorią.

laur_swietokrzyski.jpg

Laur Świętokrzyski jest wyróżnieniem dla osób i instytucji szczególnie aktywnych w poprzednim roku. Jest przyznawana w pięciu kategoriach. Oprócz wymienionych, to jeszcze: "Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie", "Człowiek roku" i "Fair Play".

Kandydatów do wyróżnienia można zgłaszać do 15 marca. Gala finałowa „Laura" zaplanowana jest na 25 kwietnia.

Źródło: radio.kielce.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16124