25 mln złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych
2014-02-18 09:34:59

60 świętokrzyskich gmin i 10 powiatów otrzymało promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w sumie ponad 25 mln złotych.


 Do tej pory jeszcze nigdy tak wiele samorządów nie skorzystało z tej formy pomocy rządu. Wsparcie otrzymały wszystkie gminy i powiaty, które się o nie ubiegały – podkreśla wojewoda Bożentyna Pałka – Koruba.

usuwanie_klesk_zywiolowych.JPG

Najwięcej – po milion 400 tysięcy złotych otrzymały powiaty: jędrzejowski i opatowski. Samorząd powiatu buskiego, który otrzymał 900 tysięcy złotych, przeznaczy te pieniądze na remont zniszczonych w wyniku ubiegłorocznych ulewnych dreszczów dróg powiatowych w 4 gminach – informuje starosta Jerzy Kolarz.

Miasto i gmina Sędziszów za otrzymaną kwotę 350 tysięcy i tzw. wkład własny, czyli 20 procent środków z własnego budżetu przebuduje zniszczoną w wyniku nawałnicy drogę, łączącą 3 sołectwa. Remont poprawi bezpieczeństwo dzieci, dojeżdżających do szkoły – zapewnia burmistrz Wacław Szarek.

usuwanie_klesk_zywiolowych1.JPG

To była pierwsza transza rządowego wsparcia dla świętokrzyskich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w tym roku. Drugiej spodziewać się należy jesienią.

Źródło: radio.kielce.pl









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16122