Konwent starostów w Skarżysku Kamiennej 2014-02-12 15:03:23
W Skarżysku-Kamiennej gościli starostowie z 10 powiatów województwa świętokrzyskiego. Powiat Pińczowski reprezentował starosta Zbigniew Kierkowski.
Wśród zaproszonych gości byli także zastępca Głównego Geodety Kraju – Jacek Jarząbek, Świętokrzyski Inspektor Geodezji i Kartografii – Andrzej Reczyński, dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego – Irena Sochacka oraz Anna Kucharczyk z Departamentu Polityki Regionalnej.
Konwenty mają jeden wspólny cel, którym jest rozwiązywanie najbardziej palących problemów, z którymi borykają się samorządy powiatowe. Tym razem zastanawiano się nad możliwościami pozyskania środków na modernizację powiatowych zasobów ewidencji gruntów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie przetwarzania danych przestrzennych.
Dzięki sprawnej infrastrukturze technicznej można usprawnić obsługę klientów urzędu przez skrócenie procedur administracyjnych dotyczących gospodarki przestrzennej. Dlatego warto szukać rozwiązań, które pomogą zinformatyzować zasoby ewidencji gruntów. Stąd udział w konwencie Głównego Geodety Kraju.
Ważnym punktem Konwentu była również dyskusja z udziałem Ireny Sochackiej – dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Urzędu Marszałkowskiego na temat środków przeznaczonych dla samorządów powiatowych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.
Źródło: http://pinczow.pl/
|
|
|