'Błękitny Promyk Nadziei' 2014-02-10 14:16:42
W piątek 07 lutego 2014 roku w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" odbyła się uroczystość wręczenia sprzętu rehabilitacyjnego podopiecznym Fundacji.
Na jego zakup pozwoliły fundusze, które pierwotnie przeznaczone były na protezę dla zmarłego w listopadzie podopiecznego Łukasza Wertki, który zmagał się z ciężką chorobą nowotworową. Mimo niezwykłej woli walki i optymistycznej postawy, Łukasz przegrał walkę z rakiem. Zmarł 29 listopada 2013 roku.
Prezes Fundacji pan Dariusz Lisowski z wielkim wzruszeniem wspominał Łukasza. Mówił : ,,Zapamiętałem Go jako uśmiechniętego, pomocnego i bardzo dobrego chłopaka. Wierzę, że patrzy dziś na nas i uśmiecha się promiennie, widząc tę uroczystość". Słowa pana prezesa wycisnęły niejedną łzę wśród obecnych na piątkowej uroczystości. Wzruszyły także rodzinę Łukasza- jego żonę Joannę i mamę Bożenę.
Prezes Fundacji serdecznie dziękował właśnie najbliższym Łukasza, którzy wykazali zrozumienie i współczucie dla innych chorych i potrzebujących pomocy. Wspólnie z Zarządem Fundacji ustalono, że środki finansowe pozyskane z publicznej zbiórki ,, na zakup protezy dla Łukasza" zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Rodzina Łukasza wybrała podopiecznych Fundacji, którzy otrzymali długo oczekiwaną pomoc.
Zakupiono: - wózek elektryczny o wartości 12 000,00 zł dla chorego na porażenie mózgowe chłopca- Nikodema Śledzia - sprzęt do ciągłego monitorowania glikemii oraz sensory o wartości 5 500,05 zł dla Adama Basiaka, - podjazd dla wózka inwalidzkiego- szyny do schodów o wartości 2 000,00 zł dla niepełnosprawnego pana Zbigniewa Krepy, - aparat słuchowy (komplet na oba uszy) o wartości 5 580,00 zł dla pana Jacentego Słomnickiego - aparat słuchowy (komplet na oba uszy ) o wartości 5 580,00 dla pana Krzysztofa Słoki Łączny koszt przekazanego sprzętu to kwota 30 660,05 zł
Na koniec tej wrażliwej uroczystości Pani Agnieszka Drozdek Sekretarz Fundacji podziękowała wszystkim osobom, które wpłacały swoje dobrowolne wpłaty na zakup protezy dla Łukasza Wertki. Uroczyste przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego nastąpiło z rąk pana Dariusza Lisowskiego- prezesa Fundacji i pani Joanny Wertki- żony oraz Pani Bożeny Wertki-mamy zmarłego Łukasza.
Kolejny raz Fundacja Miśka-Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei" spełniła swoją rolę: pomogła tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Od początku swojego istnienia, czyli od czerwca 2012 roku pomaga osobom chorym, cierpiącym, skrzywdzonym przez los, którzy niestety ze względów zdrowotnych jak i społecznych nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym.
/Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei"/
|
|
|