'Błękitny Promyk Nadziei'
2014-02-10 14:16:42

W piątek 07 lutego 2014 roku w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" odbyła się uroczystość wręczenia sprzętu rehabilitacyjnego podopiecznym Fundacji.


Na jego zakup pozwoliły fundusze, które pierwotnie przeznaczone były na protezę dla zmarłego w listopadzie podopiecznego Łukasza Wertki, który  zmagał się z ciężką chorobą nowotworową. Mimo niezwykłej woli walki i optymistycznej postawy, Łukasz przegrał walkę z rakiem. Zmarł 29 listopada 2013 roku.  

Prezes Fundacji pan Dariusz Lisowski z wielkim wzruszeniem wspominał Łukasza. Mówił : ,,Zapamiętałem Go jako uśmiechniętego, pomocnego i bardzo dobrego chłopaka. Wierzę, że patrzy dziś na nas i uśmiecha się promiennie, widząc tę uroczystość". Słowa pana prezesa wycisnęły niejedną łzę wśród obecnych na piątkowej uroczystości. Wzruszyły także rodzinę Łukasza- jego żonę Joannę i mamę Bożenę.

fundacja_miska_zdziska.jpg

fundacja_miska_zdziska2.jpg

Prezes Fundacji serdecznie dziękował właśnie najbliższym Łukasza, którzy wykazali zrozumienie i współczucie dla innych chorych i potrzebujących pomocy. Wspólnie z Zarządem Fundacji ustalono, że środki finansowe pozyskane z publicznej zbiórki ,, na zakup protezy dla Łukasza" zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Rodzina Łukasza wybrała podopiecznych Fundacji, którzy otrzymali długo oczekiwaną pomoc.

Zakupiono:
- wózek elektryczny o wartości 12 000,00 zł  dla chorego na porażenie mózgowe chłopca- Nikodema Śledzia
- sprzęt do ciągłego monitorowania glikemii oraz sensory o wartości  5 500,05 zł dla Adama Basiaka,
- podjazd dla wózka inwalidzkiego- szyny do schodów  o wartości 2 000,00  zł  dla niepełnosprawnego pana Zbigniewa Krepy,
- aparat słuchowy (komplet na oba uszy)  o wartości 5 580,00 zł dla pana Jacentego Słomnickiego  
- aparat słuchowy (komplet na oba uszy ) o wartości 5 580,00 dla pana Krzysztofa Słoki  
 
Łączny koszt przekazanego sprzętu to kwota 30 660,05 zł

fundacja_miska_zdziska1.jpg

fundacja_miska_zdziska3.jpg

Na koniec tej wrażliwej uroczystości Pani Agnieszka Drozdek  Sekretarz Fundacji podziękowała wszystkim osobom,  które wpłacały swoje dobrowolne wpłaty na zakup protezy dla Łukasza Wertki.
Uroczyste przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego nastąpiło z rąk pana Dariusza Lisowskiego- prezesa Fundacji i pani Joanny Wertki- żony oraz Pani Bożeny Wertki-mamy zmarłego Łukasza.

Kolejny raz Fundacja Miśka-Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei" spełniła swoją rolę: pomogła tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Od początku swojego istnienia, czyli od czerwca 2012 roku pomaga osobom chorym, cierpiącym, skrzywdzonym przez los, którzy niestety ze względów zdrowotnych jak i społecznych nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym.

/Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei"/


 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16056