Szkolili się z pierwszej pomocy
2014-02-10 10:50:15
Policjanci z Kazimierzy Wielkiej przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził lekarz ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.
Kazimierscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach prowadzonych przez lekarza ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego wzięło udział ponad 40 funkcjonariuszy. Po krótkim wykładzie policjanci przypominali sobie praktyczne umiejętności udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnych fantomach oraz zakładanie kołnierza ortopedycznego. Lekarz tłumaczył jak działa układ krążenia i jakie znaczenia dla życia ratowanego ma kolejność wykonywania każdej czynności.
Podczas działań ratowniczych najważniejsze są pierwsze 4 minuty. Gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, po ok. 4. minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w komórkach mózgu. Należy niezwłocznie podjąć resuscytację. Każda utracona minuta zmniejsza szanse na uratowanie życia.
Źródło: http://www.kazimierzawielka.swietokrzyska.policja.gov.pl/
|