Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w halowej piłce nożnej Kielce 2014 (fotoreportaż) 2014-02-08 10:38:17
Po raz kolejny w obecnym roku szkolnym swoją wysoką formę potwierdzili piłkarze halowi buskiej 'budowlanki'. We wtorek 4 lutego po dwudniowych zmaganiach na kieleckich obiektach sportowych zakończyły się IX Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych - Memoriał Henryka Sękowskiego w piłce nożnej halowej.
W tegorocznej edycji wzięło udział 12 zespołów z całej polski podzielonych na trzy grupy eliminacyjne. Po pierwszym dniu zmagań, komplet punktów na swoim koncie zgromadziły jedynie drużyny ZSB Poznań oraz ZSTiO Busko-Zdrój – której natychmiast przyznano miano „czarnego konia turnieju” pozostawiając daleko w tyle dużo bardziej utytułowane ośrodki piłkarskie naszego kraju.  W kolejnym dniu rywalizacja przebiegała w dwóch grupach o miejsca 1 – 6
oraz o miejsca 7 – 12. Ostatecznie po wielogodzinnej rywalizacji turniej
wygrała drużyna ZSB Radom, a o tym że tegoroczny poziom rozgrywek był
naprawdę niesłychanie wysoki może świadczyć fakt, że obrońcy
mistrzowskiego tytułu – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 z Kielc,
który naszpikowany jest zawodnikami ligowymi „KORONY” – zajął odległe
siódme miejsce. Najwyżej z naszego regionu uplasował się Zespół Szkół
Technicznych i Ogólnokształcących z Buska-Zdroju, który ostatecznie
zajął czwarte miejsce przegrywając walkę o podium zaledwie jedną bramką.
 W bezpośrednim pojedynku fazy grupowej nasza szkoła okazała się lepsza
wygrywając z drużyną ZSBiO w Biłgoraju 2:1 (ubiegłorocznym v-ce
mistrzem) lecz o ostatecznej kolejności zajętych miejsc zdecydowała tzw.
mała tabela i zdobyte bramki w całym turnieju. Nie mniej jednak fakt
zajęcia IV miejsca dla drużyny buskiej budowlanki jest największym
osiągnięciem piłkarskim w historii zmagań szkoły na arenie
ogólnopolskiej, a dla opiekunów młodzieży – nauczycieli wychowania
fizycznego Pana Michała Majewskiego oraz Artura Lisa osobistym sukcesem.
 Cezary Odrobina, Wojciech Skowron, Michał Ofiara, Michał Nowak, Krystian Soja, Patryk Parlak, Wojciech Kubat, Albert Zioło, Mateusz Kądzielski wraz z opiekunami Michałem Majewskim oraz Arturem Lisem, to reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. 
Mateusz Kądzielski - uczeń klasy IV TA, reprezentant buskiej "Budowlanki", który w sumie zdobył 11 bramek - został najlepszym strzelcem turniej. W nagrodę otrzymał statuetkę oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki spotkań o miejsca 1-6:
- ZSB Radom - ZSP 6 Ruda Śląska 1:1,
- ZSB Poznań - ZSZ Góra Kalwaria 5:1,
- ZSBiO Biłgoraj - ZSTiO Busko-Zdrój 1:2,
- ZSB Radom - ZSZ Góra Kalwaria 3:2,
- ZSP 6 Ruda Śląska - ZSTiO Busko-Zdrój 1:0,
- ZSB Poznań - ZSBiO Biłgoraj 1:0,
- ZSB Radom - ZSTiO Busko-Zdrój 4:1,
- ZSZ Góra Kalwaria - ZSBiO Biłgoraj 3:2,
- ZSP 6 Ruda Śląska - ZSB Poznań 2:2,
- ZSB Radom - ZSBiO Biłgoraj 1:2,
- ZSTiO Busko-Zdrój - ZSB Poznań 1:4,
- ZSZ Góra Kalwaria - ZSP 6 Ruda Śląska 1:1,
- ZSB Radom - ZSB Poznań 5:2,
- ZSBiO Biłgoraj - ZSP 6 Ruda Śląska 1:0,
- ZSTiO Busko-Zdrój - ZSZ Góra Kalwaria 7:3.
Wyniki spotkań o miejsca 7-12:
- ZSP 1 Kielce I - ZSB Lublin 5:0,
- ZSB Kraków - ZSZ 1 Kielce 3:0,
- ZSP 1 Kielce II - ZSTiO Sandomierz 4:2,
- ZSP 1 Kielce I - ZSZ 1 Kielce - 3:1,
- ZSB Lublin - ZSTiO Sandomierz 1:2,
- ZSB Kraków - ZSP 1 Kielce II 0:3,
- ZSP 1 Kielce I - ZSTiO Sandomierz 4:0,
- ZSZ 1 Kielce - ZSP 1 Kielce II 1:0,
- ZSP 1 Kielce I - ZSP 1 Kielce II 5:2,
- ZSTiO Sandomierz - ZSB Kraków 1:2,
- ZSZ 1 Kielce - ZSB Lublin 11:0,
- ZSP 1 Kielce I - ZSB Kraków 5:4,
- ZSP 1 Kielce II - ZSB Lublin 4:3,
- ZSTiO Sandomierz - ZSZ 1 Kielce 0:3.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Zespół Szkół Budowlanych Radom, 2. Zespół Szkół Budowlanych Poznań, 3. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących Biłgoraj, 4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Busko-Zdrój, 5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 6 Ruda Śląska, 6. Zespół Szkół Zawodowych Góra Kalwaria, 7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 Kielce - pierwszy zespół, 8. Zespół Szkół Budowlanych Kraków, 9. Zespół Szkół Zawodowych numer 1 Kielce, 10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 Kielce - drugi zespół, 11. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Sandomierz, 12. Zespół Szkół Budowlanych Lublin. /ZSTiO w Busku-Zdroju/
|
|
|