Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.
Tematem spotkania był bezpieczny wypoczynek w czasie zbliżających się ferii. Zimowa przerwa w nauce to czas zabawy i odpoczynku od codziennych szkolnych obowiązków. Jędrzejowscy policjanci przestrzegali, że przestępcy nie wypoczywają a tylko nasza przezorność i odpowiedzialność może uchronić nas od przykrych sytuacji. Policjanci przypomnieli także jak istotnym elementem własnego bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Kilka rad: co robić, żeby nie stać się ofiarą przestępstwa.
• rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają ferie
• nie dopijajcie napoi pozostawionych bez nadzoru ( ktoś może coś dosypać )
• nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym
• zawsze mówcie NIE, gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów.
Pamiętaj!!!
Będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków narażasz się na niebezpieczeństwo.
Źródło: KPP w Jędrzejowie