Zimowa akcja 'Weź paragon'
2014-02-06 12:48:55

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pińczowie informuje o rozpoczętej zimowej akcji 'Weź Paragon', która trwać będzie w okresie ferii zimowej od 20 stycznia do 2 marca 2014 roku.


W tym okresie podobnie jak w latach ubiegłych pracownicy tut. Urzędu podjęli działania  kontrolne . Kontrolerzy sprawdzą prawidłowość:
- prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (rejestracja podmiotu gospodarczego, zgłoszenie do opodatkowania),
- posiadanie kasy fiskalnej oraz dokonywanie na niej ewidencji całości sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej,
- wydawanie paragonów stwierdzających dokonanie sprzedaży,

Obok czynności kontrolnych podjęto również działania o charakterze informacyjnych i edukacyjnych przypominając potencjalnym klientom o korzyściach płynących z brania paragonów:
  • Po pierwsze, ułatwia klientowi dochodzenie swoich praw w przypadku, kiedy zakupiony towar lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez producenta lub posiada wady.
  • Po drugie, sprzyja uczciwej konkurencji.
  • Po trzecie, jeżeli sprzedawca wyda paragon, będzie musiał odprowadzić należny podatek do budżetu państwa.
  • Po czwarte, biorąc paragon klienci przyczyniają się do likwidacji "szarej strefy".

Źródło: http://pinczow.us.gov.pl/









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16023