Zimowa akcja 'Weź paragon' 2014-02-06 12:48:55
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pińczowie informuje o rozpoczętej zimowej akcji 'Weź Paragon', która trwać będzie w okresie ferii zimowej od 20 stycznia do 2 marca 2014 roku.
W tym okresie podobnie jak w latach ubiegłych pracownicy tut. Urzędu podjęli działania kontrolne . Kontrolerzy sprawdzą prawidłowość: - prowadzenia działalności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (rejestracja podmiotu gospodarczego, zgłoszenie do opodatkowania), - posiadanie kasy fiskalnej oraz dokonywanie na niej ewidencji całości sprzedaży dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, - wydawanie paragonów stwierdzających dokonanie sprzedaży,
Obok czynności kontrolnych podjęto również działania o charakterze informacyjnych i edukacyjnych przypominając potencjalnym klientom o korzyściach płynących z brania paragonów:
- Po pierwsze, ułatwia klientowi dochodzenie swoich praw w przypadku, kiedy zakupiony towar lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez producenta lub posiada wady.
- Po drugie, sprzyja uczciwej konkurencji.
- Po trzecie, jeżeli sprzedawca wyda paragon, będzie musiał odprowadzić należny podatek do budżetu państwa.
- Po czwarte, biorąc paragon klienci przyczyniają się do likwidacji "szarej strefy".
Źródło: http://pinczow.us.gov.pl/
|
|
|