Koncert Klasyczny Krakowskiej Szkoły Muzycznej 2014-01-28 14:40:04
W najbliższy czwartek do naszego miasta przyjadą krakowscy uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina. To Szkoła z tradycjami założona w 1946 roku. Mieści się przy ulicy Basztowej 6, w królewskim mieście Krakowie.
Uczniowie i profesorowie tej Szkoły zaliczani są do czołówki tego typu kształcenia w Polsce. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym 2013 roku, uczniowie POSM Kraków zdobyli 10 nagród na konkursach międzynarodowych, a 21 w konkursach ogólnopolskich. Cieszymy się, że ci młodzi instrumentaliści odwiedzą Busko-Zdrój.
W czwartkowej audycji zaprezentuje się: Trio dęte w składzie: Dominika Filipowicz - klarnet, Magdalena Sułkowska - obój, Justyna Kutek - fagot, a także: Elżbieta Mąkowska - fortepian, Wawrzyniec Butrym - akordeon, Jakub Michalak - skrzypce, Maria Słysz - fortepian. Dominować będzie muzyka klasyczna.
Serdecznie zapraszamy do BSCK, Al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój, Sala kameralna, 204, czwartek 30 stycznia 2014, godz. 17, wstęp wolny.
Źródło: http://www.bsck.busko.pl/
|
|
|